Ekrem İmamoğlu: Erdoğan’dan randevu talep ettim, yanıt aldım

Güncel

İMAMOĞLU: ERDOĞAN’DAN RANDEVU TALEP ETMEDEN KILIÇDAROĞLU’NDAN İZİN ALDIM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan randevu talep ettiğini bu sabah olumlu yanıt aldığı belirtti.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu talep ettiğini açıkladı. İmamoğlu, Erdoğan’ın ‘benim kapım açık ama Bay Kemal’den izin alabilir mi bilmiyorum’ sözlerine ilişkin ise, Sayın Erdoğan’dan randevu talep etmeden önce genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ndan izin aldım. Genel başkanımız bu konularda çok anlayışlıdır.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yaptığı açıklamalar üzerine konuşan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Bu sabah resmî yazılı davetimize Sayın Cumhurbaşkanının bu kadar kısa zamanda olumlu yanıt vermesinden memnun oldum. Ben parti disiplini olan bir CHP üyesiyim. Zaten Sayın Erdoğan’dan randevu talep etmeden önce genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ndan izin aldım. Genel başkanımız bu konularda çok anlayışlıdır. Daha önce Başbakan iken Sayın Binali Yıldırım ile de görüşmüştüm. O görüşme için de izin almıştım. Görüşmenin günü ve yeri hakkında resmi yanıt geldiği zaman bilgimiz olacak. Ev sahibi olmadığım için bir yer söyleyemem.”

ERDOĞAN: KAPIM AÇIK AMA KEMAL’DEN İZİN ALABİLİR Mİ BİLMİYORUM

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası yaptığı açıklamada, “Benim kapım herkese açık. Ama Bay Kemal’den izin alabilir mi bilmiyorum. Biliyorsunuz Bay Kemal Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile arası pek iyi değil. Ama Bay Kemal’den izin alırsa, seve seve karşılarım. Kahveyse kahve, çaysa çay onu da ikram ederim” demişti.

İMAMOĞLU ERDOĞAN İLE DE GÖRÜŞMEK İSTERİM DEMİŞTİ

Çarşamba günü İBB’nin eski başkanlarından Bedrettin Dalan’ı ziyaret eden İmamoğlu, görüşme öncesi yaptığı açıklamada, “Hem Sayın Cumhurbaşkanı hem Kadir Topbaş’tan görüşme talep edeceğim” demişti. 



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir