İşte AK Parti’nin İstanbul adayları

Güncel

Ak Parti’nin İstanbul İlçe Belediye Başkan Adayları 

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, İstanbul Belediye Başkan Adayları Tanıtım Programı’nda konuşuyor… #ÖnceMilletÖnceMemleket

AK Parti TV paylaştı: 29 Aralık 2018 Cumartesi

– Adalar Belediye Başkan Adayı: Özlem Öztekin Vural 

– Arnavutköy Belediye Başkan Adayı: Ahmet Haşim Baltacı 

– Ataşehir Belediye Başkan Adayı: İsmail Erdem

– Avcılar Belediye Başkan Adayı: İbrahim Ulusoy

– Bağcılar Belediye Başkan Adayı: Lokman Çağırıcı

– Bahçelieler Belediye Başkan Adayı: Hakan Bahadır 

– Bakırköy Belediye Başkan Adayı: Mehmet Umur

– Başakşehir Belediye Başkan Adayı: Yasin Kartoğlu 

– Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı: Atila Aydıner 

– Beykoz Belediye Başkan Adayı: Murat Aydın 

“Tabi burada bir açıklama yapmam lazım. Zeytinburnu’nda üç dönem belediye başkanlığı yapmış olan Murat kardeşimizi biz Beykoz’a kaydırdık. Ve şimdi şöyle bir anlayış yayılıyor. “Ya bizim içimizde yok muydu?” Ne demek bizim içimizde? Bizim dışımızda var mı ya? Bizim görevimiz emaneti ehline vermektir. Başarılı üç dönem Zeytinburnu’nda şimdi de Beykoz’a verdik. Beykoz’da da biz Murat beye çok çok güveniyoruz.”

– Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı: Mustafa Necati Işık 

– Beyoğlu Belediye Başkan Adayı: Haydar Ali Yıldız

– Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı: Mevlüt Uysal 

İşte buyrun, Başakşehir, ardından büyükşehir, şimdi de Büyükçekmece.
– Çatalca Belediye Başkan Adayı: Mesut Üner 

– Çekmeköy Belediye Başkan Adayı: Ahmet Poyraz

– Esenler Belediye Başkan Adayı: Mehmet Tevfik Göksu 

– Esenyurt Belediye Başkan Adayı: Azmi Ekinci 

– Eyüp Sultan Belediye Başkan Adayı: Deniz Köken 

– Fatih Belediye Başkan Adayı: Ergün Turan (TOKİ Başkanı)

– Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Adayı: Hasan Tahsin Usta

– Güngören Belediye Başkan Adayı: Bünyamin Demir 

– Kadıköy Belediye Başkan Adayı: Özgül Özkan Yavuz 

– Kağıthane Belediye Başkan Adayı: Mevlüt Öztekin

– Kartal Belediye Başkan Adayı: Ebubekir Taşyürek 

– Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı: Temel Karadeniz

– Pendik Belediye Başkan Adayı: Ahmet Cin

– Sancaktepe Belediye Başkan Adayı: Şeyma Döğücü 

– Sarıyer Belediye Başkan Adayı: Salih Bayraktar

– Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı: Hüseyin Keskin 

– Sultangazi Belediye Başkan Adayı: Abdurrahman Dursun 

– Şile Belediye Başkan Adayı: İlhan Ocaklı 

– Tuzla Belediye Başkan Adayı: Şadi Yazıcı 

– Şişli Belediye Başkan Adayı: Nihal Yıldırım 

– Ümraniye Belediye Başkan Adayı: İsmet Yıldırım  (KİPTAŞ Genel Müdürü) 

– Üsküdar Belediye Başkan Adayı: Hilmi Türkmen 

“CUMHUR İTTİFAKI”NIN ORTAK ADAYLARI (MHP’ye bırakıldı) 

– Beşiktaş Belediye Başkan Adayı: Serkan Toperi 

– Maltepe Belediye Başkan Adayı: Ahmet Baykan 

– Silivri Belediye Başkan Adayı: Volkan Yılmaz 

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Aziz milletim, sevgili İstanbullular, değerli dava ve yol arkadaşlarım sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum. Tarih boyunca hep insanlığın göz bebeği olmuş, peygamber efendimizin övgüsüyle şereflenmiş tek bir taşına tüm servetlerin feda edildiği bu kutlu şehrin bahtiyar insanlarını selamlıyorum. Bir ayağını Avrupa’ya diğerini Asya’ya bastığı eşsiz coğrafyasında Türkiye’nin de dünyanın da her güzelliğini içinde barındıran, kendisini sevmenin bir ömre bedel olduğu bu şehrin tüm insanlarını selamlıyorum.

Bakınız bu ülkenin en güzel renklerinden biri olan merhum Cem Karaca bir şarkısında ne diyor? “Dur, bırak kaynasın kahvenin suyu. Bana İstanbul’u anlat nasıldır? Bana Boğazı anlat nasıl? Haziran titreyişleri kaçak yağmurlar ardı, yıkanmış kurunur muydu yine o Yeditepe? Ana şefkati gibi sıcak güneşte dur; bırak kalsın açma televizyonu. Bana İstanbul’u anlat nasıldır? Şehirlerin şehirlerini anlat nasıldır? Beyoğlu sırtlarından yasak gözlerimle bakıp, köprüler, Sarayburnu, minareler ve Haliç’e deyiverdin mi bir selamı gizlice? Kokun İstanbul gibidir, gözlerin İstanbul gecesi. Şimdi gel sarıl, sarıl bana kınalım. Gökkubbenin altında beraber çok şükür diyerek yeniden başlamanın hayali. Hasretinin çölünde sanki bir pınar gibi. İnsanlar gülüyordu de

Biz İstanbul’u hep kahırla devraldık. Biz bugünlere getirdik. AK Parti olarak hem büyükşehirde, hem de ilçelerde tüm benliğini İstanbul’a adamış adaylarla yola çıkacağız. İstanbul güzel olduğu kadar nazlı bir şehirdir. Öyle bir nazlı ki asla ihmale gelmez. Hizmette ihmale gelmez. Caddeleri çukurdan geçilmez, Haliç’i kokudan yanına varılmaz hale gelir. İnsanı ihmale gelmez. Böyle bir şehirde ne aç açıkta, ne umutsuz yaşamaya tahammül edemez. Bunun için biz İstanbul’a hep layık olduğu şekilde muamele etmenin çabası içinde olduk. 1994’te İstanbul’un yönetimini devraldığımızda karşımızda öyle örselenmiş bir şehir vardı ki, kelimelerin tam anlamıyla yüreğimiz cız etti.

“EN BÜYÜK SİYASİ TEHDİT CHP ZİHNİYETİDİR”

İstanbul için en büyük doğal tehdit deprem ise en büyük siyasi tehdit de CHP zihniyetidir. CHP zihniyeti ne zaman bu şehrin başına musallat olmuşsa İstanbul acı çekmiştir. İdeolojik olarak bu partiye oy verenler dışında hiçbir vatandaşımız CHP’nin İstanbul’a hizmet sunacağına inanmadığı için 24 senedir o zihniyeti büyükşehire yaklaştırmadı.

“HER SEÇİM DÖNEMİNDE KILIKTAN KILIĞA GİRİYORLAR”

Sadece konuşuyor, sadece millete hakaret ediyorlar. Ne İstanbul umurlarında, ne Türkiye umurlarında. Varsa yoksa kendi partilerindeki iktidar mücadelesi, adaycılık mücadelesi, hizipçilik mücadelesi. CHP neredeyse sadece bunlardan ibaret bir partidir. Kendileri de her seçim şapkadan başka bir tavşan çıkartmanın peşine düşüyorlar. Bir gün çarşaflı kadınlara rozet takıyor, bir gün bölücü örgütün güdümüyle el takıyorlar, ertesi gün tam tersi görüşleri savunan başka partiye göz kırpıyorlar. Her seçim döneminde kılıktan kılığa giriyorlar. Transferden transformasyona her türlü siyasi oyun bunlarda mubahtır. Milletimiz bunları ciğerine kadar tanıyor.

“MİLLETİMİZ ONU TANIR”

“Karga adını değiştirse de sesinden tanınır” CHP adını da değiştirse, kılığını da değiştirse milletimiz onu sesinden tanır. Nasıl mı tanır? Tek parti devrindeki zulmünden tanır, darbelere verdiği destekten tanır. Sokak teröristlerine sahip çıkmaktan tanır. İnancına tarihine olan husumetinden tanır. Millete hakaret eden yöneticilerinden, milletvekillerinden tanır. Lafa gelince demokrat, özüne gelince simsiyah faşist duruşundan tanır. Milletimiz bunları 26 milyon 330 bin kişinin oyuyla seçilmiş cumhurbaşkanını, asmakla, darbeyle tehdit eden o bed sesinden tanır. Bakın sahip çıkıyor. Niye? Al birini vur öbürüne. CHP hangi boyaya boyanırsa boyansın. Milletimiz onu tanır.

“KALPTEN İNANMAYAN TEK BİR KİŞİ VARSA…”

Unutmayın kimse AK Parti’ye oy vermek zorunda değil. Önce ahlakımızla, duruşumuzla, mütevaziliğimizle, değerlerimizle milletimizin gönlüne girecek, ardından yapacağımız hizmetlerle onların oyunu alacağız. Bir şeye çok dikkat edeceğiz. Tevazu, samimiyet ve gayret. Biz 31 Mart’ta kampanyamızı gönül belediyeciliği üzerine bina ettik. Bunun başka bir yolu yoktur. Şayet bu salonda milletimizin gönlüne girerek oyunu alamayacağına kalpten inanmayan tek bir kişi varsa, bilsin ki yanlış yerdedir.

“SALI GÜNÜ ANKARA, CUMARTESİ İZMİR..”

Salı günü Ankara’da aynı toplantıyı yapacağız, haftaya cumartesi İzmir’de aynı toplantıyı yapacağız. Şimdi burada ekonomiyle ilgili kısa bir girizgah yapacak, diğer hizmetlerimizle ilgili konuyu Salı günü Ankara toplantımıza bırakacağım.

Öncelikle yeni yılın milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. 16 Nisan halk oylamasıyla ve 24 Haziran seçimleri ülkemiz için önemli bir milat olmuştur. 9 Temmuz’da yeminimizi yaparak kabinemizi açıkladık. 3 Ağustos’ta cumhurbaşkanlığı hükümet sistemimizin ilk 100 günlük icraat programını ilan ettik. Yüzde 97 gerçekleşme performansını milletimizle paylaştık. İkinci 100 güne dair programımızı da ortaya koyduk.


SÜRECEK…

Mevlüt Uysal: Aday olmayan arkadaşlarımız daha fazla çalışacak“Önümüzde yaklaşık bir üç ay sonra seçim var. Diyoruz ki büyükşehiriyle, ilçe belediyeleriyle teşkilatıyla inşallah İstanbul AK Parti’nin yeniden en kuvvetli kalesi olacak inşallah. Biraz sonra Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarımız açıklanacak. İnanıyorum ki, aday olan arkadaşlarımızdan daha fazla aday olmayan arkadaşlarımız çalışacak ki bu dava yeniden ayağa kalkıp dirilecek inşallah.

Her zaman söyleriz ‘nerede görev verilirse hepsini yaparız’ hele ki bu görev İstanbul’daysa… İstanbul’a hizmet etmek kutsal bir görevdir. İnşallah biraz sonra adaylar açıklandığı zaman aday olarak görev verilenlerle, aynı zamanda sadece üye olan arkadaşlarımızla kapı kapı dolaşıp inşallah İstanbul’da dünyanın hiç kimsenin tahmin etmediği güzel bir netice alacağız inşallah. Bu toplantımız önce İstanbulumuz, partimiz ve ülkemiz adına; daha öncesi dünya adına hayırlı olsun diyorum.”

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak: Gönüllerin fethine çıkacağız
“Gönül belediyeciliğinde İstanbul adaylarımızı açıklıyoruz. Ben daha baştan aday olsun olmasın görev ve sorumluluk üstlenmeye talip olmuş tüm kardeşlerimi tebrik ediyorum. 31 Mart’ta kardeş kavgası isteyenler değil kardeşlik ve huzur diyenler kazanacaktır. Gönül belediyeciliği için gönüller fethine çıkacağız.”

SAHNEYE DEV POSTERİ ASILDI

Aylardır İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına garanti gözüyle bakılan Meclis Başkanı Binali Yıldırım’ın adaylığı da kesinleşti. AK Parti teşkilatı kurduğu sahnenin bir yanına Erdoğan’ın diğer yanına ise Yıldırım’ın fotoğrafını koydu. 

İSTANBUL’DA SADECE 3 İLÇE MHP’YE BIRAKILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyükşehirin yanı sıra, İstanbul’da ilçe adaylarını da açıklayacak. 39 ilçesi bulunan İstanbul’da 1. Bölge’den Maltepe, 2. Bölge’den Beşiktaş, 3. Bölge’den Silivri’nin MHP’ye bırakılması kulislerde konuşulanlar arasında…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir